Svet a referendum za rodinu nie sú čiernobiele.

Autor: Timotej Lauko | 4.2.2015 o 0:46 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  625x

Svet skutočne nie je čiernobiely! Toto videnie momentálne niektorým ľudom vyhovuje a snažia sa ho presadiť jeho opakovaním, a myslia si tak, že sa stane skutočnosťou, a v súvislosti s referendom budete buď proti alebo za. Avšak zopakujem, že svet nie je čiernobiely, a ak sa nezúčastním referenda neznamená to môj súhlas, napríklad s tým, aby sa na školách mohlo vyučovať čokoľvek bez súhlasu rodičov alebo to zároveň neznamená môj úplný nesúhlas so všetkými otázkami v referende.

Opäť je to tu, v našej občianskej spoločnosti dochádza znovu a znovu len k škodlivým extrémom, ktoré ničomu nepomôžu, ak nerátam zväčšenie polarizácie spoločnosti, zhoršenie kultúry v diskusii medzi občanmi, a zhoršenie nazerania na jednu menšinu, tak tieto extrémy zapríčinia mnoho hádok, nepochopenia, a znemožnenie hľadania skutočnej pravdy. Napriek tomu nepovažujem referendum za niečo extrémne a apriori zlé, skupina týchto ľudí, a inštitúcií má plné právo zorganizovať referendum za rodinu, a to by si mali uvedomiť niektorí jeho kritici. Chápem, ak sa Aliancia za rodinu cíti na strane toho ukrivdeného, na ktorého všetci nekontrolovateľne útočia a búšia hlava nehlava, no zdá sa mi, že im táto pozícia veľmi dobre vyhovuje, a snažia sa ju upevniť, čo nie je fér voči oponentom, ktorí sa, mimochodom, momentálne stiahli a snažia sa stáť mimo aj za cenu toho, že ich to oslabuje. 

A teraz k čiernobielej ideológii, ktorú vytvorili organizátori a podporovatelia referenda za rodinu. Ak nie ste s nami, ste proti nám, čo znamená, že súhlasíte s registrovanými partnerstvami homosexuálov a zároveň s tým, aby si homosexuáli mohli adoptovať deti. Pripomína mi to Georga W. Busha, ktorý tvrdil, že ak nesúhlasíme s vojenskou intervenciou, súhlasíme s terorizmom. Preto by som sa rád ohradil voči organizátorom referenda a ich podporovateľom, že mám právo nezúčastniť sa referenda, a tak vyjadriť svoj názor, a nie je férové ak som vo svojom okolí, za to kritizovaný a označovaný ako hlúpy liberál, podporovateľ homosexuálov, človek znevažujúci demokraciu, a iné pomenovania, ktoré sú akože protiargumenty, a bežná, slušná diskusia.

Preto, prosím, nezabúdajme na to, že extrémy v našej spoločnosti nie sú dobré a nikdy nebudú. Treba neustále hľadať a pokúšať sa o konsenzus, a ten mi toto referendum rozhodne neponúka, a preto sa ho nezúčastním. Na záver len pripomeniem organizátorom a podporovateľom referenda, že tak ako majú oni právo na organizovanie kampane, rôznych zbierok, a aktivizácie občanov za referendum ( http://www.alianciazarodinu.sk/ , http://www.zakrestanske.sk/content/s%C3%BArne-zbierka-na-referendum-pre-alianciu-za-rodinu ), tak také isté právo majú v demokracii aj ostatní občania, ktorí napr. nesúhlasia, alebo majú iný názor(https://www.facebook.com/strana.skok?fref=tshttp://www.teraz.sk/slovensko/ombudsmanka-dubovcova-na-hlasovani-v/116048-clanok.html). To je tá spomínaná demokracia, ale demokraciou nie je, ak nejaký názor označíme za chorý alebo zlý len preto, že s ním nesúhlasíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?