Svet a referendum za rodinu nie sú čiernobiele.

Autor: Timotej Lauko | 4.2.2015 o 0:46 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  632x

Svet skutočne nie je čiernobiely! Toto videnie momentálne niektorým ľudom vyhovuje a snažia sa ho presadiť jeho opakovaním, a myslia si tak, že sa stane skutočnosťou, a v súvislosti s referendom budete buď proti alebo za. Avšak zopakujem, že svet nie je čiernobiely, a ak sa nezúčastním referenda neznamená to môj súhlas, napríklad s tým, aby sa na školách mohlo vyučovať čokoľvek bez súhlasu rodičov alebo to zároveň neznamená môj úplný nesúhlas so všetkými otázkami v referende.

Opäť je to tu, v našej občianskej spoločnosti dochádza znovu a znovu len k škodlivým extrémom, ktoré ničomu nepomôžu, ak nerátam zväčšenie polarizácie spoločnosti, zhoršenie kultúry v diskusii medzi občanmi, a zhoršenie nazerania na jednu menšinu, tak tieto extrémy zapríčinia mnoho hádok, nepochopenia, a znemožnenie hľadania skutočnej pravdy. Napriek tomu nepovažujem referendum za niečo extrémne a apriori zlé, skupina týchto ľudí, a inštitúcií má plné právo zorganizovať referendum za rodinu, a to by si mali uvedomiť niektorí jeho kritici. Chápem, ak sa Aliancia za rodinu cíti na strane toho ukrivdeného, na ktorého všetci nekontrolovateľne útočia a búšia hlava nehlava, no zdá sa mi, že im táto pozícia veľmi dobre vyhovuje, a snažia sa ju upevniť, čo nie je fér voči oponentom, ktorí sa, mimochodom, momentálne stiahli a snažia sa stáť mimo aj za cenu toho, že ich to oslabuje. 

A teraz k čiernobielej ideológii, ktorú vytvorili organizátori a podporovatelia referenda za rodinu. Ak nie ste s nami, ste proti nám, čo znamená, že súhlasíte s registrovanými partnerstvami homosexuálov a zároveň s tým, aby si homosexuáli mohli adoptovať deti. Pripomína mi to Georga W. Busha, ktorý tvrdil, že ak nesúhlasíme s vojenskou intervenciou, súhlasíme s terorizmom. Preto by som sa rád ohradil voči organizátorom referenda a ich podporovateľom, že mám právo nezúčastniť sa referenda, a tak vyjadriť svoj názor, a nie je férové ak som vo svojom okolí, za to kritizovaný a označovaný ako hlúpy liberál, podporovateľ homosexuálov, človek znevažujúci demokraciu, a iné pomenovania, ktoré sú akože protiargumenty, a bežná, slušná diskusia.

Preto, prosím, nezabúdajme na to, že extrémy v našej spoločnosti nie sú dobré a nikdy nebudú. Treba neustále hľadať a pokúšať sa o konsenzus, a ten mi toto referendum rozhodne neponúka, a preto sa ho nezúčastním. Na záver len pripomeniem organizátorom a podporovateľom referenda, že tak ako majú oni právo na organizovanie kampane, rôznych zbierok, a aktivizácie občanov za referendum ( http://www.alianciazarodinu.sk/ , http://www.zakrestanske.sk/content/s%C3%BArne-zbierka-na-referendum-pre-alianciu-za-rodinu ), tak také isté právo majú v demokracii aj ostatní občania, ktorí napr. nesúhlasia, alebo majú iný názor(https://www.facebook.com/strana.skok?fref=tshttp://www.teraz.sk/slovensko/ombudsmanka-dubovcova-na-hlasovani-v/116048-clanok.html). To je tá spomínaná demokracia, ale demokraciou nie je, ak nejaký názor označíme za chorý alebo zlý len preto, že s ním nesúhlasíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?